Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Nuny napsal(a):


Vždyť tu karanténu pro 70+ ještě ani nenařídili, ne? Jenom o to uvažují...buď vědí něco víc, nebo to totálně posrali.

UK ma zjavne inych "expertov" ako zvysok sveta. Mozno im to prejde, ale za aku cenu (pri 3% mortalite to budu statisice) ... namiesto lekarov budu zhanat personal do krematorii. 70+ do karanteny je len taky blaf, aby obcania mali vecsi pokoj na dusi, ale v momente ked sa im to tam rozjede na plne obratky skoncia vieme ako ... data z Ciny aj Talianska uz mame. Z mojho pohladu to je totalne posratie, ale ja nie som odbornik.


Jeden z nich hovori toto:

"Neexistuje žiadny iný štát na svete, ktorý sa k epidémii stavia takto," hovorí pre New York Times, odborník na epidémie z University College London Francois Balloux. "Nie je to však šialené rozhodnutie, nakoniec sa môže ukázať ako správne."“

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22359152/b...l?ref=njct





0 Citovat

Svedsko sa k tomu stavia podobne. Cez tisic potvrdenych pripadov a jedine opatrenie ktore zatial zaviedli je zrusenie podujati s ucastou nad 500 ludi. Vraj cim skor sa ludia nakazia tym skor sa vybuduje kolektivna imunita a ludia sa budu moct vratit do normalneho zivota. Kolko ludi pocas toho zomrie radsej nespominaju.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

A toho se bojím nejvíce, to pak lidi už začnou dělat pěkné nepokoje. Němci mají 6,5k nakažených a Bavorsko teprve dělá to, co naše celá Česká republika. Zdá se to třeba hodně nepřiměřené, ale u nás je velká šance, že to zvládneme nějak. Němci a Španělé dopadnou jako IT.  

Průser je taky ten, že pokud to zvládneme my, ale další státy ne, tak máme pořád velký problém, protože stále bude hrozit, že se to sem zavleče a rozjede znovu, takže restrikce v nějaké podobě budou muset trvat, dokud se z toho nevyhrabe i zbytek Evropy. Pak jsme malá proexportní ekonomika plná montoven a opět, dokud nebudeme mít s kým obchodovat, tzn. dokud budou další, zejména velké, evropské země ve sračkách, mám problém i my.

0 Citovat

V Anglii to spočítali snad na 440k mrtvých, ale to je pouze odhad.  Tady se ukáže, která strana mince byla ta správná při rozhodování. 

To já vím Eremi, takže ty zavřené hranice a zákaz cestování jak pro nás i cizince bude dle mého na hodně dlouhou dobu platit. Možná se otevřou se Slovenskem, ale to je tak asi jediné, co se možná stane. 

0 Citovat

baca12: Užívej :)

Portugalsko: Azorské ostrovy a Madeira - povinná karanténa všech cestujících

Portugalské autonomní oblasti Azorské ostrovy a Madeira vyhlásily v souvislosti s epidemií Covid-19 povinnou 14 denní ochrannou karanténu pro všechny cestující, kteří přiletí na jejich území, tj. Azorské ostrovy, resp. Madeiru a Porto Santo. Opatření platí od 13. 3. 2020 na Azorách, od 15. 3. 2020 na Madeiře.

V případě potřeby kontaktujte nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Lisabonu na tel. +351/91/9319422.

0 Citovat

V USA sa uz zacina testovat  vakcina (ale na plne preverenie bude treba 18 mesiacov) - WASHINGTON (AP) — A clinical trial evaluating a vaccine designed to protect against the new coronavirus will begin Monday, according to a government official. The first participant in the trial will receive the experimental vaccine on Monday, the official said, speaking on the condition of anonymity because the trial has not been publicly announced yet.

A aky bol dopad na zamestnanost v Cine - China's official, but highly doubted, urban unemployment rate jumped to its highest on record in February at 6.2%, the National Bureau of Statistics said. That's up from 5.3% in January and 5.2% in December.

0 Citovat

Dobrý den, nevíte jak je to z odlety z Prahy do Barcelony s Ryanair.  Mám letenku na zítra a nevím jestli mi propadnou peníze a odletí letadlo nebo je šance, že let zruší? Kdy mi dají vědět, že je let zrušen? Když stejně nemůžu ani odcestovat...

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

My tady řešíme, kdy konečně budeme moci cestovat, ale reálně - kolik z nás má dostatečný finanční polštář, kdybychom neměli tři měsíce žádný příjem? Lidé ve službách jsou v **** už teď, fabriky jsou na řadě a nakonec i korporace začnou propouštět, pokud bude globální shutdown trvat déle než pár měsíců. Největší nadějí je vakcína. Když se situace do léta nezlepším, obávám se, že další státy začnou následovat příklad UK :-(


Jsem OSVČ, ode dneška úplně bez práce, finanční rezervu mám na čtyři měsíce. Fak se modlím, aby bylo za dva měsíce vyřízeno. (A abysme odletěli aspoň na plánovanou srpnovou dovolenou, ofc)
0 Citovat

Deny napsal(a):


Jsem OSVČ, ode dneška úplně bez práce, finanční rezervu mám na čtyři měsíce. Fak se modlím, aby bylo za dva měsíce vyřízeno. (A abysme odletěli aspoň na plánovanou srpnovou dovolenou, ofc)

Tak to jsi na tom hooodně dobře. Hádám, ze min 50 % lidi ma rezervu tak na 14 dni jestli vůbec. 

0 Citovat

Ona je jedna věc rezervička na jídlo a jiné potřeby(to člověk vyžije i s 5k/měsíc) a druhá věc hypotéčka a další inkasa na 25k a ještě když je člověk sám :D  Doufám, že korporáty to ustojí. 

0 Citovat

Psal jsem si o víkendu s kolegyní z Číny s tím, jaká je situace u nás. Ona mi píše, jak to vypadá u nich dnes, tedy cca 2 měsíce od vypuknutí epidemie. Nosit roušky všichni a všude bude a je asi nezbytné. Určitě to pomůže. Nebyli jsme na to zvyklí, ale bude to pravděpodobně běžná nutnost. Karanténa bude asi delší než si nyní většina lidí připouští. Bohužel.



ciba.jpg

0 Citovat

Tady si každý stěžuje, v rozvojových zemích si musejí vystačit i s pár kokosy na den a vlastní jen to co mají momentálně na sobě...

0 Citovat

Taky je dobré, když máte dnes home office a operátora Vodafone... 

0 Citovat

cali napsal(a):

Taky je dobré, když máte dnes home office a operátora Vodafone... 

Tak přesně s tímhle bojuju. Cizí čísla si musím uložit a zkusit vyhledat a případně zavolat přes Viber/Whatsapp, jinak prostě není šance.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

baca12: Užívej :)

Portugalsko: Azorské ostrovy a Madeira - povinná karanténa všech cestujících

Portugalské autonomní oblasti Azorské ostrovy a Madeira vyhlásily v souvislosti s epidemií Covid-19 povinnou 14 denní ochrannou karanténu pro všechny cestující, kteří přiletí na jejich území, tj. Azorské ostrovy, resp. Madeiru a Porto Santo. Opatření platí od 13. 3. 2020 na Azorách, od 15. 3. 2020 na Madeiře.

V případě potřeby kontaktujte nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Lisabonu na tel. +351/91/9319422.

A platí i pro ty co už tam jsou? Protože týden nazpět nás taky v Ejlatu strašili a nakonec se týkalo jen nově příletivších.

Jinak nikomu nepřeju nic zlého/ať si to užije...

0 Citovat

[citace="kuba"]

Dobrý den, nevíte jak je to z odlety z Prahy do Barcelony s Ryanair.  Mám letenku na zítra a nevím jestli mi propadnou peníze a odletí letadlo nebo je šance, že let zruší? Kdy mi dají vědět, že je let zrušen? Když stejně nemůžu ani odcestovat...


Vueling ma  na zitra Barcelonu zrusenou ,Ryanair se zatim tvari jako ze leti ...podle meho  pokud poleti ,  tak ti nic  neposlou  a je to na tobe s kym a jak to  budes resit  

Ja resil stredecni  Londyn na  chatu  Ryanu a pry mam sledovat  letistni  info   Ve vseobecnem prehledu o koronaviru  maji uvedeno ze z CR a do CR jsou lety zruseny, pritom na  strankach letise  to evidente l odleta i prileta  a jen neco  je zrusene 

0 Citovat

Z deníku N: https://denikn.cz/316820/varovan...kordni-dno

Odborníci, kterých se ptala agentura Reuters, dokonce v průměru odhadli „jen“ minus 1,5 %. Nicméně dnes se ukázalo, že výsledky jsou mnohem horší: propad není ani minus 1,5, ani minus 3, ale minus 13,5%. Maloobchodní prodej spadl o 20,5 %, a to zahrnuje nejen spotřebu domácností, ale také firem a vládních úřadů. Ekonomové přitom v průzkumu agentury Bloomberg předvídali čtyřprocentní pád.

0 Citovat

Americka burza skoro volny pad aj napriek masivnej finacnej podpore od statu v boji proti virusu. Jeden z financnikov to okomentoval, ze tento pad zastavi len pozitivna sprava ohladom vakciny ... toto bude kruty rok

0 Citovat

Ale zase spousta možností;-) Na druhou stranu to logicky musí utlumit ty různá zelená, genderová, imigrační a já nevím jaká všechna možná šílenství. Ti nejvíc poškození, běžní lidé jim na to začnou pomalu kálet. Budou mít úplně jiné starosti.

0 Citovat

Cali +1

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Ona je jedna věc rezervička na jídlo a jiné potřeby(to člověk vyžije i s 5k/měsíc) a druhá věc hypotéčka a další inkasa na 25k a ještě když je člověk sám :D  Doufám, že korporáty to ustojí. 


Já myslela rezervu úplnou na komplet žití, ve výši průměrného výdělku. Právě kvůli pravidelným inkasům a platbám ji mám. Když se uskromním, vydrží další dva měsíce, ale už to nebude radostné. Když se to do dvou měsíců nevyřeší, přeruším živnost a půjdu na pracák, abych aspoň odvody neplatila. :( Ale doufám, že to nebude třeba
0 Citovat

Já mám nějakou rezervu v akciích, ale prodávat teď by hodně bolelo. Musím se velebit, že jsem v prosinci vzdal startup a letos nastoupil do korporátu. Pozice, na kterou jsem se loni na jaře hlásil, byla stále otevřená. Takže to mě naplňuje nadějí, že by ji mohli chtít udržet.

0 Citovat

Hotel je obsazen na 50 % coz je uspech. Nastesti ZATIM firmy tady funguji a posilaji zamestnance ale co je dnes nebude zitra. Kazdy ma strach. Zatim stat kompenzuje za zamestnance 70 % Kurzarbeit. A pripravuje se balik opatreni ve vysi 550 miliard eur pro ustaleni ekonomiky a preziti. Uvidime kolik se z toho dostane nam malym podnikatelum. 

Zastupci LH dnes vyjednavaji s mamou o pomoci a stabilizovani situace. 

0 Citovat

Osobně doufám, že s teplem virus v Evropě rychle ustoupí (takže tak květen). Kdy se ale otevřou hranice (respektive zruší 14 denní karanténa po návratu), to je otázka. Aspoň do Tater bych rád v létě...

0 Citovat

Vypada to fakt  blbe 


Ryanair většinu strojů z provozu stáhne v následujících sedmi až deseti dnech. Největší letecký dopravce v Evropě podle počtu cestujících nevylučuje, že na zemi kvůli cestovním omezením skončí všechna jeho letadla. "V uplynulých dvou týdnech jsme pozorovali podstatný úbytek rezervací a očekáváme, že v dohledné době to bude pokračovat," informoval Ryanair v prohlášení.

0